ABB’nin bilişim sektörüne yönelik desteği sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Cumhuriyetin 100. yılında, Bilkent CYBERPARK, Başkent Üniversitesi, TOBB Kreatif Endüstriler Meclisi ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) iş birliği ile “%100 Game Jam” yarışmasına ev sahipliği yaptı.

ABB’nin bilişim sektörüne yönelik desteği sürüyor
Yayınlama: 26.10.2023
2
A+
A-

Bilişimin pek çok alanda kullanılması gerektiğini vurgulayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Şu anda Ankara’da 400 bine yakın üniversite öğrencisi var ve teknokentler, organize sanayiler var. İş birliği yapmaları takdirde çok daha büyük değerler üretebileceklerinin farkındaydım. Bu yüzden ilk yaptığımız projelerden biri de bu teknoloji merkezlerini hayata geçirmek oldu. Burada açılan teknoloji merkezleri ile sanayi odalarıyla iş birliği yapılmasını düşünerek burayı açtık.” diye konuştu.

“Bizim görevimiz gençlerin önünü açmak”

Teknoloji merkezlerinin sayısını artırılacağını belirten Yavaş, “Bizim görevimiz sadece böyle merkezleri açıp öğrencilerin, girişimcilerin önünü açmak. İnşallah sizi hayata hazırlayacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılında çağımıza uygun bir şekilde bilişim sektörünü desteklemek amacıyla 100 gençle yan yana gelindi ve çalışıldı. Katılan herkese teşekkür ediyorum, başarı kazananları da tebrik ediyorum.” dedi.

ABB’nin bilişim sektörüne yönelik desteği sürüyor

“Kültürümüze uygun oyunlar geliştirdik”

Törende konuşan Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği Başkanı Ali Erkin, “Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında ‘yüz genç yüz oyun’ parolası ile yola çıktık. Teknoloji merkezimizin ilk günden beri destekçilerinden bir tanesiyiz. Bugün burada yarışmaya katılan arkadaşlarla kat edeceğimiz çok yol var.” derken, Bilkent Cyberpark Genel Müdürü Faruk İnaltekin ise “Gençler burada buluşsunlar değer katsınlar ülkemize hep beraber daha fazla katma değer elde edelim diye bu amaç için burayı yaptık. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında yüz gençle birlikte yaptığımız Game Jame’i hep beraber tamamladık. Kültürümüze uygun oyunlar geliştirdik.” ifadelerini kullandı.

Yarışmaya katkı sunan Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özcan Yağcı, “Yan yana gelmeden hiçbir şey olmuyor. Yan yana geliş tek başına yetmiyor. Eğer o ruhu o heyecanı yansıtamıyorsak hiçbir şey olmuyor. Ankara Büyükşehir Belediyesine ve emeği geçenlere çok teşekkürler” ifadelerini kullanırken, Bilkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Erel ise şunları söyledi:

“Bu etkinlik üreten ve geliştiren bir toplum ortaya çıkarmak için Bilkent ve Başkent Üniversitesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle yapılmakta. Biz de üniversite olarak bu etkinliğe destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bizim için yaratıcı ve yenilikçi düşünceyi teşvik eden üretmeye istekli genç nesil yetiştirmek amaçlarımız arasında.”

ABB’nin bilişim sektörüne yönelik desteği sürüyor


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.