Bakan Özhaseki ve Başkan Büyükkılıç, yenilenen Ali Dağı Mesire Alanı’nı hizmete açtı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 50 milyon TL harcama yapılarak yenileme ve genişletme çalışmaları tamamlanan Ali Dağı Mesire Alanı Tanıtım Töreni, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımlarıyla gerçekleşti.

Bakan Özhaseki ve Başkan Büyükkılıç, yenilenen Ali Dağı Mesire Alanı’nı hizmete açtı
Yayınlama: 14.10.2023
0
A+
A-

Vatandaşların uğrak noktası olan Talas ilçesinde bulunan Ali Dağı Mesire Alanı’nda Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen tadilat ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlanarak, yenilenen Ali Dağı Mesire Alanı resmi açılış töreniyle Kayserililerin hizmetine sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Başkan Büyükkılıç, “Şehrimize en güzel mesire alanlarından birisi olarak eklenmiş olan bu halkanın yenilenmesi sürecinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Burada mesire alanı olarak kullanılan bölgenin yıpranması ve ihtiyaçların değişmesiyle yeniden bir gözden geçirme süreci gündeme geldiğini hatırlatan Başkan Büyükkılıç, yapılan çalışmaları şu şekilde anlattı:

“45 bin metrekare alana sahip olan bu alanın yenilenmesi konusunda çok büyük eklentiler ve çalışmalar yapılırken, günün koşullarına uygun malzemeler kullanıldı. Piknik alanları yenilenirken, piknik alan sayıları 110’dan 143’e çıkarıldı. Ormancı masaları diye bilinen masalarımızın sayısı artırılırken, aynı zamanda onlar da büyütülerek, ihtiyaca cevap verir konuma getirildi. Yine standartları yükseltilen yeni mangallar eklenirken, Kayseri’mize yegane mangal yapılabilecek bir alana yer verilmiş oldu. İhtiyaca cevap vermek adına ibadet mekanları oluşturuldu, çocuklarımıza günün koşullarına uygun oyun alanları oluşturuldu, minik bebekler için emzirme odasından tüm ihtiyaçlara cevap verecek, buraya gelen ailelerin uzun süreli kalmalarına fırsat verecek yeşil ortam imkanı sağlandı.”

Bakan Özhaseki ve Başkan Büyükkılıç, yenilenen Ali Dağı Mesire Alanı’nı hizmete açtı

Ali Dağı Mesire Alanı’nda 50 milyon TL’yi bulan bir yenileme çalışması yapılığına vurgulayan Başkan büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bazalt taşlarıyla yapılmak suretiyle 137 basamak merdiven içeren iki taraflı güzel bir görüntü oluşturuldu. Sulama ve elektrik hatları yenilendi, merdiven kenarları dekoratif aydınlatmalar ile donatıldı. Gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzel olan mesire alan ortaya çıktı. 114 kapalı kamelya, 32 açık kamelya, 8 salıncak kamelya, 165 çöp kovası, 100 adet metal mangal, 2 ayrı alanda 1 adet kuleli oyun gurubu, 3 adet salıncak, 3 adet dönence, 3 adet tahterevalli, 3 adet zıpzıp montajları gibi çocukların ve gençlerin rahatlıkla eğleneceği ortamlar oluşturuldu. Değişik bitki çeşitleriyle burası zenginleştirilirken, ayrıca 4 milyon 500 bin TL’lik bitki ve ağaç ile ilgili donanım sağlandı. Kısacası bugünün rakamlarıyla 50 milyon TL’ye mal olan bu yenileme çalışmalarıyla pandemi, deprem derken bugünlere geldik. İnşallah keyifli bir ortamda Talas’ımızın ve Kayseri’mizin güzel insanları bu güzel ortamlardan yararlanırlar.”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, belediye başkanlığı döneminde yapılan bu alanın 15 senedir hizmet gördüğünü belirterek, “Bugün de Memduh ağabey çok güzel bir şekilde yenilemiş, biraz önce de kalem kalem saydı. Anladığımız 50 milyon TL para harcamış, eline sağlık, Allah razı olsun” dedi.

Bakan Özhaseki ve Başkan Büyükkılıç, yenilenen Ali Dağı Mesire Alanı’nı hizmete açtı

Başkan Büyükkılıç’a hem teşekkür hem tebrik eden Bakan Özhaseki, “Hizmet eden tüm belediye başkanı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Onlar bizim yüz akımız, bir taraftan şehri değiştiriyor, dönüştürüyorlar, bir taraftan da zamanında yaptıkları işlerle Kayseri’deki kalkınmanın adeta bir motoru, dinamosu oldular. Ellerine sağlık, fedakarca gayret ediyorlar. Başta Memduh ağabeyim olmak üzere tüm değerli kardeşlerimi tebrik ediyorum, bu parkımızda hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Özhaseki ve Başkan Büyükkılıç’ın yer aldığı protokol inceleme yapmak üzere Ali Dağı Mesire Alanı’nı gezdi.


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.