Bakan Yerlikaya: “Cumhuriyetimizin 100. yılına sayılı günler kaldı”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Cumhuriyetin 100. yılına sayılı günler kaldığını belirterek, hazırlanan kısa filmin Cumhuriyet ülküsünü çok güzel bir dille anlattığını ifade etti.

Bakan Yerlikaya: “Cumhuriyetimizin 100. yılına sayılı günler kaldı”
Yayınlama: 26.10.2023
0
A+
A-

Bakan Yerlikaya, “İlelebet payidar kalacak” Cumhuriyetin 100. yılına sayılı günler kaldığını belirterek,   “Bizim Cumhuriyetimiz, galip olduklarını sananların, mağlup olarak ve Ay Yıldızlı bayrağımıza selam durarak 'Geldikleri gibi gittikleri' şanlı bir destanın en güzel satırıdır. Bedeli Sakarya'da, bedeli Dumlupınar'da, Afyon ovalarında, bedeli Çanakkale'de ödenen büyük bir emanet.” dedi.

Türkiye Yüzyılı vizyonunun bu kutlu emaneti en süt seviyelere çıkarma gayretinin, idealinin özü olduğunu kaydeden Bakan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, Milli Mücadele'nin en ateşten günlerinde ve Cumhuriyetimizin ilanında Meclisimizde görev yapan vekillerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum. Hazırladığımız bu kısa film Cumhuriyet ülküsünü çok güzel bir dille anlatıyor. Yaşasın Cumhuriyet.”


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.