Başkan Büyükkılıç, Yeni Sanayi bölgesinde inceleme yaptı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yeni Sanayi bölgesinde yağmur suları ile kanalizasyon sularını ayıracak olan ve bölge için önem taşıyan 5 milyon TL’lik çalışmayı yerinde inceledi.

Başkan Büyükkılıç, Yeni Sanayi bölgesinde inceleme yaptı
Yayınlama: 25.10.2023
0
A+
A-

Başkan Büyükkılıç, yapılan çalışmanın esnaflara hayırlı olmasını dilerken, KESOB Başkanı Şeyhi Odakır da, bir telefonla Başkan Büyükkılıç’ın 50 yıllık sorunu çözdüğünü belirterek, Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde altyapı kapsamına giren tüm faaliyetleri titizlikle yürüterek, mevcut yapıyı daha da güçlü hale getirmek için çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, Yeni Sanayi Sitesi’nde muhtelif bölgelerde esnafın aşırı yağışlarla birlikte zaman zaman karşı karşıya kaldıkları olumsuzlukları ortadan kaldırıyor.

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yeni Sanayi bölgesinde yağmur suları ile kanalizasyon sularını ayıracak olan 5 milyon TL’lik yapılan önemli bir çalışmayı yerinde inceledi. Başkan Büyükkılıç’a inceleme esnasında Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal, KASKİ Genel Müdürü Yavuz Çağan, Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şeyhi Odakır da eşlik etti.

“Yağmur suyu ile pis su kanalını ayırıyoruz”

Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, bölgede kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarını birbirinden ayrılarak mevcut sistem daha sağlıklı hale getirdiklerini belirterek, “Yeni Sanayi bölgemizdeyiz, burası malumunuz en uç kısmıdır. Ahmet Gazi Ayhan Bulvarı, Kazım Karabekir ve Şeker bölgesinden gelen yağmur suları burasının ulaşımı zora sokup, zaman zaman dükkânların suyla dolmasına bile sebep olabiliyor. Yağmur suyu ile pis su kanallarını ayırt etmek suretiyle, pis su kanalımıza yüklenmeyi önlemek, yağmur suyunu da rahatlıkla deşarjını sağlamak amacıyla bu bölgede bir çalışma yapıyoruz” diye konuştu.

Bu hizmetin 5 milyon TL’yi bulduğunu vurgulayan Büyükkılıç, “Bin 500 metre uzunluğunda yağmur suyu kanalı, 600 metrede pis su kanalını yenilemek suretiyle bir projemizi hayata geçirmiş oluyoruz. Genel müdürümüze soruyorum ne kadar diye, o da diyor ki ‘Başkanım borular sizden, yapması bizden, belediyemize fazla yük getirmeden yol almaya çalışıyoruz’ diyor. 5 milyon TL’lik bir proje, hatırlanacağı üzere geçen senelerde de yine Yeni Sanayi bölgemizde yağmur su kanallarımızı yenilemek ve eklemek suretiyle Celalettin Caddesi’ni yapmıştık, şimdi de kalan kısmını tamamlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Biz esnafımızı çok seviyoruz”

Başkan Büyükkılıç, esnafları rahatlatacak olan bu çalışmanın hayırlı olmasını dileyerek, “Yeni Sanayi’mize yakışır, ne yapsak az, biz esnafımızı çok seviyoruz, Ahi ahlakı ile ahlaklanmış olan esnaflarımıza hayırlı işler diliyoruz. Değerli başkanımıza da bizlerle olan uyumlu, dirsek teması deyimiyle yaptığı iyi niyetli yaklaşım ve çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şeyhi Odakır ise, “Geçtiğimiz yıl Celalettin Caddemiz yapıldı, yaklaşık 800 metre bir alandı. Bu yıl da üçüncü cadde ve tren yolu tarafı yapılıyor. Buradaki sıkıntımız şuydu, yoğun yağışlarda sanayimizin en düşük noktası olan birkaç blokumuzu su basıyordu” şeklinde konuştu.

 

Başkan Büyükkılıç, Yeni Sanayi bölgesinde inceleme yaptı


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.