Başkan Vekili Özuslu: “Bütün dünyada ihtiyacımız olan şey barış”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Ricardas Degutis ve Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar’ı konuk etti.

Başkan Vekili Özuslu: “Bütün dünyada ihtiyacımız olan şey barış”
Yayınlama: 25.10.2023
0
A+
A-

Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Ricardas Degutis ve Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette bölgede süren savaş ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün barış sözleri gündeme gelirken, İzmir ile olan ve ileride yapılabilecek anlaşmalar konuşuldu.

Dört gün sonra Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağını hatırlatan ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de barışın daim olması için çalıştığını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, “Barışın tesis edildiği ortamlarda herkes daha fazla ekonomi konuşur, üretim, gelir artışı olur, müreffeh bir hayat konuşulur. Gerçekten sürdürülebilir, geleceğe taşınabilecek ilişkiler güçlü ekonomik ilişkilerdir. İnsanlar gelecek, beraber çalışacaklar, ilişkiler böyle gelişiyor. Bunun için de barışa ihtiyaç var. Bütün dünyada ihtiyacımız olan şey barış, bunu savunmalıyız. Barış ortamında bütün faaliyetler iyi ilerler” dedi.  

Bodnar: “İzmir en güvenilir kentlerden”

İzmir’e ilk defa geldiğini belirten Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, “İzmir çok önemli bir kent. Ukrayna da iletişim ve işbirliği konusunda önemli bir kent. Çok fazla ortak özelliği var. İzmir’de sürekli olarak yaşayan Ukraynalılar da var. Şu an belki Ukrayna iyi bir zamanda değil ama en kahramanca olduğu zamanda diyebiliriz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılını kutlamak isterim. Atatürk’ün çok güçlü, çok saygıdeğer liderliği bizim için de örnek oluşturuyor” dedi.

Çernivtsi kenti ile İzmir’in kardeş kent olması için çalışmalar başladığını hatırlatan Bodnar, “Kardeş kent anlaşması imzalamaktan memnuniyet duyarız, İzmir en güvenilir kentlerden bir tanesi. Ulaşım anlamında da gelişmiş bir şehir. Savaş bittikten sonra çok daha iyi olanaklar olacak” dedi.

İzmir’in finalist olduğu 2026 Avrupa Gençlik Başkenti süreciyle ilgili konuşan Litvanya Ankara Büyükelçisi Ricardas Degutis, Litvanyalı iş adamlarının İzmir’de düzenli bir şekilde iş bağlantıları kurduğunu söyledi.


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.