BELMEK’ten Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel sergi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK), Cumhuriyetin 100’üncü yaşını hazırladıkları özel bir sergiyle kutlayacak.

BELMEK’ten Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel sergi
Yayınlama: 25.10.2023
2
A+
A-

Cumhuriyetin 100’üncü yaşını Başkentin dört bir yanında düzenlenen etkinliklerle kutlamaya başlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, sergiden spor müsabakalarına ve konferanslardan konserlere kadar pek çok etkinliğin hazırlıklarını da sürdürüyor.

Başkentli kadınların üretime teşvik edilmesi ve istihdamına katkı sağlanması için açılan Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK), Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel bir sergi düzenleyecek.

Zafer Çarşısı Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek

BELMEK kursiyerleri ile 30 usta öğreticinin 5 branşta hazırladığı 186 eserden oluşan ve bir yıllık çalışmalarının yer alacağı Cumhuriyet temalı sergi, 26-30 Ekim tarihleri arasında Zafer Çarşısı Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olacak.

100 Fotoğraf ile Atatürk ve Ankara Sergisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sanatseverleri, tarih ve kültürle buluşturacak Dericizade Faruk Küçük’ün koleksiyonundan önemli eserleri de Başkentlilerle buluşturuyor. Metro Sanat Galerisi’nde 25-30 Ekim tarihleri arasında “100 Fotoğraf ile Atatürk ve Ankara Sergisi ”ne ev sahipliği yaparak, başkentlilere tarihi bir sanat yolculuğu sunacak.


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.