Bornova’da yerel üreticiye eğitim desteği

Bornova Belediyesi, tarım gönüllüleri için “Mantar Yetiştiriciliği Eğitimi” düzenledi. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen eğitime katılanlar mantarlarını kendi evlerinde bile yetiştirebilecek.

Bornova’da yerel üreticiye eğitim desteği
Yayınlama: 26.10.2023
5
A+
A-

İzmir İl Tarım Müdürlüğü'nden Ziraat Mühendisi Serhat Merdan, Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi'nde “Mantar Yetiştiriciliği” konulu eğitimde bilgi ve deneyimlerini paylaştı.  Eğitim ilgi gördü ve katılımcılara mantar yetiştirme konusunda önemli bilgiler sunuldu. Tarımın geleceğimizi şekillendiren kritik bir alan olduğunu vurgulayan Merdan, ilk olarak mantar türlerini, mantarların oluşum süreçlerini ve hangi ortamlarda yetiştiklerini anlattı.

Bornova’da yerel üreticiye eğitim desteği

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, tarımsal alanda başta yerel üreticiler olmak üzere Bornovalılara tohum ve fideden gübreye önemli destekler verdiklerini hatırlattı.

Başkan İduğ, “Eğitimler de verdiğimiz bu desteklerin bir parçası. Düzenlediğimiz bu tip etkinliklerle ürünlerin kalitesinin artmasını, üreticilerin verdikleri emeğin karşılığını almalarını hedefliyoruz” diye konuştu.

Bornova’da yerel üreticiye eğitim desteği


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.