Cumhurbaşkanı Erdoğan, EXPO 2023 – Kahramanmaraş programına video mesaj gönderdi

FATMA ELİF BEYHAN – 14.10.2023 – HİBYA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “EXPO 2023 – Kahramanmaraş” programına video mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, EXPO 2023 – Kahramanmaraş programına video mesaj gönderdi
Yayınlama: 14.10.2023
0
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şu ifadere yer verdi:

“Kıymetli misafirler, aziz kardeşlerim sizleri en kalbi duygularım ile hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Sizlerin vasıtasıyla tüm Maraş’a her bir Maraşlı vatandaşıma sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Himayemizde ve 12 Şubat Belediyemizin ev sahipliğinde düzenlenen EXPO 2023’ün şehrimiz ve siz kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kere rahmetle yad ediyor geride bıraktıklarına sabır niyaz ediyorum. Asrın felaketi olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarını hızla sarıyoruz. Sizlere söz verdiğimiz gibi inşallah önümüzdeki aylardan itibaren deprem konutlarının hak sahiplerine teslimine başlayacağız. Deprem bölgesinde ilk bir sene içerisinde 319 bin olmak üzere toplamda 680 bin konut ve 170 bin ticari alandan oluşan 850 bin bağımsız bölümün inşasını tamamlamayı planlıyoruz. Depremlerde ağır hasarlar gören şehirlerimizi sadece binalarıyla değil ticari ekonomik ve sosyal hayatı ile de yeniden ayağa kaldırmayı hedefliyoruz.

Doğa dostu şehir ve duyarlılık ana teması ile düzenlenen EXPO 2023 bu çabalarımızın bir parçasını oluşturuyor. Sergi alanı içerisinde kendi şehirlerimizle birlikte uluslararası 30’dan fazla katılımcı ülke bahçesi yer alıyor. EXPO döneminde Kahramanmaraş’ta yerli yabancı binlerce misafiri ağırlama imkanı bulacağız.

Cumhuriyet tarihi boyunca bu bölgede gerçekleştirilen en önemli uluslararası etkinlik olan ECPO 2023’ün şehrimizin ekonomik kültürel ticari ve sosyal hayatına ciddi katkıları olacağına inanıyorum. Bu önemli organizasyonun icrasında emeği katkısı ve desteği olan tün kurumlarımızı ve belediyeleri tebrik ediyorum.

Dünyanın 30’u aşkın ülkesinden Türkiye’ye ve Kahramanmaraş’a teşrif eden katılımcılara tekrar hoş geldiniz diyorum. EXPO 2023’ün başarılı geçmesini ülkemiz milletimiz bölgemiz ve tüm katılımcılar için hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Hepinizi sevgi, saygıyla selamlıyorum.”


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.