Cumhuriyet Bayramı’nda Nilüfer büyük coşkuya sahne olacak

Nilüfer Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda FSM’de Cumhuriyet Bayramı Yürüyüşü ile başlayacak kutlamalar, Gazapizm ile Teoman konserleri ile doruğa çıkacak.

Cumhuriyet Bayramı’nda Nilüfer büyük coşkuya sahne olacak
Yayınlama: 25.10.2023
1
A+
A-

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını 100. yıl dönümü nedeniyle bu yıl Ekim ayına yayan Nilüfer Belediyesi 29 Ekim günü bu kutlamaları zirveye çıkaracak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde kentin dört bir yanının kırmızı beyazla donatılması için Nilüfer Belediyesi Atatürk posteri dağıtımına başladı. Nilüfer Belediyesi Halk Evi, Nazım Hikmet Kültürevi ve Nilüfer Kent Konseyi önünde  24 Ekim’de başlayan Atatürk posteri dağıtımı 27 Ekim’e kadar  saat 14.00 ile 19.00 arasında devam edecek.  Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de Atatürk posteri dağıtımına katılarak, vatandaşları 29 Ekim günü yapılacak Cumhuriyet Bayramı yürüyüşüne davet etti.

Başkan Erdem, “Gelin 100. yıl gururunu hep birlikte yaşayalım, Cumhuriyetimize sahip çıktığımızı bir kez daha gösterelim” dedi.

Nilüfer’de 29 Ekim günü kutlamalar, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda sabah 09.00’da yapılacak çelenk sunma töreni ile başlayacak. Akşam saat 19.00’da da geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü yapılacak. FSM Bulvarı Acıbadem Kavşağı’nda başlayacak olan yürüyüş Hastane Alanı’nda sona gerecek. Cumhuriyet’in yüz yıllık gururu, Hastane Alanı’ndaki iki konserle doyasıya yaşanacak. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in Cumhuriyet Bayramı konuşmasının ardından önce sevilen rapçi Gazapizm ardından hayranlarının gönlünde taht kuran Teoman sahneye çıkarak bütün Bursa’ya Cumhuriyet Bayramı sevincini yaşatacak.

Cumhuriyet Bayramı’nda Nilüfer büyük coşkuya sahne olacak


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.