Eyyübiye mahalleleri kışa hazırlanıyor

ŞANLIURFA-25.10.2023-HİBYA- Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı mahallelerde bozulan sokak ve caddelerdeki çalışmalar devam ediyor.

Eyyübiye mahalleleri kışa hazırlanıyor
Yayınlama: 25.10.2023
5
A+
A-

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un seçim vaatleri arasında yer alan ilçeye doğalgaz ulaştırılması sözünün gerçekleştiği mahallelerde kazı nedeniyle bozulan sokaklarda Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Sezon boyunca yaklaşık 140 bin metrekare kilitli parke taşı döşeme çalışması yapan Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, doğalgaz şebeke çalışmalarının tamamlandığı Akabe Mahallesi’ndeki sokak yenileme çalışmalarını da tamamladı.

Mahalle muhtarlarının nezaretinde gerçekleşen ve tüm vatandaşların taleplerinin tek tek yerine getirildiği sokak yenilemeleriyle, Eyyübiye’de doğalgaz ulaştırılan sokaklar konforlu bir kış geçirmeye hazırlanıyor.

Şimdiye kadar ilçenin güneyinde doğalgaz ulaştırılan Hayatı Harrani, Asya, Ruha, Süleymanşah, Eyüpnebi, Eyüpkent ve Yenice gibi mahallelerde doğalgaz şebeke kazısı nedeniyle bozulan sokaklardaki yenileme çalışmalarını tamamlayan ekipler, kuzeyde ise Akabe ve Direkli Mahalleleri’ne yöneldi.

Aynı bölgede yer alan Akşemsettin ve 15 Temmuz Mahallelerine de doğalgaz ulaştırılmasının ardından bu mahallelerdeki sokaklar da hızla yenileme programına alınacak.


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.