Eyyübiye’de eğitim yatırımları toplu açılış töreniyle hizmete alındı

ŞANLIURFA-14.10.2023-HİBYA- Eyyübiye Belediyesi’nin ilçe gençliğinin eğitimine yönelik yatırımlarının açılışı, Süleymanşah Gençlik Merkezi önündeki törenle gerçekleştirildi.

Eyyübiye’de eğitim yatırımları toplu açılış töreniyle hizmete alındı
Yayınlama: 14.10.2023
0
A+
A-

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un ev sahipliğinde gerçekleşen törene; TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Milletvekilleri Abdulkadir Emin Önen, Abdurrahim Dusak, Cevahir Asuman Yazmacı, Hikmet Başak ve Mehmet Ali Cevheri, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, AK Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, Eyyübiye Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Eyyübiye Belediyesince ilçeye yapılan hizmetlerin anlatıldığı tanıtım filmi sunumu ile başlayan törende bir konuşma yapan TBMM Başkanvekili Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, Eyyübiye’nin daha çok yatırıma ihtiyacı olduğunu bildiklerini ve bu yöndeki çalışmalara destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, hizmete sunulan yatırımların hayırlı olmasını diledi.

Eyyübiye’de eğitim yatırımları toplu açılış töreniyle hizmete alındı

Konuşmasında, İsrail’in Filistin halkına yönelik şiddetini sert bir dille eleştiren Bozdağ, İsrail’in katliamlarına uluslararası kamuoyunun derhal engel olması gerektiğinin altını çizdi. Eyyübiye’ye devasa yatırımlar yapılmaya devam ettiğini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de büyükşehir belediyesi tarafından ilçeye yapılan yatırımlara dikkat çekti.

Eyyübiye’deki tapu sorununu çözdükten sonra geniş kapsamlı kentsel dönüşüm faaliyetlerine başlanacağını kaydeden Başkan Beyazgül, Eyyübiye Belediyesi tarafından hizmete sunulan tesislerin hayırlı olmasını dileyerek, Başkan Kuş’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Eyyübiye’de eğitim yatırımları toplu açılış töreniyle hizmete alındı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ise Eyyübiye gençliğine verdikleri sözleri tek tek yerine getirmeye devam ettiklerini vurgulayarak, “Seçildiğimiz gün itibariyle gençliğimize sözümüz vardı. Ve elhamdülillah bu süre içerisinde evlatlarımıza pozitif ayrımcılık yaptık, gençlik merkezlerimiz, sınav hazırlık merkezlerimiz ve kitap otaklarımızla tüm mahallelerimize birebir dokunmanın gayretinde bulunduk” diyerek, gençlik ve eğitim yatırımlarına değindi.

Süleymanşah Gençlik Merkezi, Onikiler Sınav Hazırlık Merkezi ve Yenice Sınav Hazırlık Merkezleri’nin ilçe gençliğinin eğitimine önemli katkılar sunacağını belirten Başkan Kuş, bu yıl sınav hazırlık merkezlerinde eğitim alan 200 kadar gencin üniversite hayallerine kavuştuklarını hatırlattı.

AK Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu da belediye hizmetlerinin çok önemli olduğunu ifade ederek, Eyyübiye Belediyesi’nin güzel hizmetlerine şahit olduklarını dile getirdi. Yerel seçim sürecine başı dik, alnı açık olarak girdiklerini kaydeden Delioğlu, belediye başkanlarına yaptıkları ve yapacakları hizmetler için teşekkür etti.

Eyyübiye’de eğitim yatırımları toplu açılış töreniyle hizmete alındı

AK Evler Spor Salonları’nda geleceğe hazırlanan 198 sporcu gence bisiklet hediyelerinin de dağıtıldığı törende, ilk bisikletler Bekir Bozdağ ve Başkan Mehmet Kuş tarafından teslim edildi.

Açılış konuşmalarının ardından Süleymanşah Gençlik Merkezi önündeki kurdeleyi keserek, tesislerin ilçe gençliğine hayırlı uğurlu olmasını dileyen Bozdağ ve beraberindekiler, gençlik merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.