Ghebreyesus: “Çatışmada acı çeken tüm sivillerin korunması gerekiyor”

DEREN KOCAMANOĞLU-25.10.2023-HİBYA-Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, ekibiyle birlikte 7 Ekim’de Filistin İslami Hareketi tarafından İsrail’in güneyinden kaçırılan insanların aileleriyle buluştuklarını bildirdi.

Ghebreyesus: “Çatışmada acı çeken tüm sivillerin korunması gerekiyor”
Yayınlama: 26.10.2023
7
A+
A-

Ghebreyesus, ekibiyle birlikte 7 Ekim’de Filistin İslami Hareketi tarafından İsrail’in güneyinden kaçırılan insanların aileleriyle buluştuklarını, onların karşı karşıya oldukları trajediyi, travmayı ve acıyı ilk elden dinlediklerini belirterek, “Sağlık çalışanları ve 30'a kadar çocuk da dahil olmak üzere yaklaşık 200 kişinin karşı karşıya olduğu insani ve sağlık durumundan ciddi şekilde endişe duyuyoruz.” ifadesini kullandı.

Dünya Sağlık Örgütü’nün tüm rehinelerin derhal serbest bırakılması, her birine acil erişim ve tıbbi bakım sağlanması çağrısında bulunduğunu vurgulayan Ghebreyesus, “DSÖ, çatışma durumlarında rehinelere destek sağlamakla görevli olan Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) rehinelere her türlü sağlık desteğini sağlamaya hazırdır. Bu çatışmada acı çeken tüm sivillerin korunması gerekiyor.”  dedi.


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.