ISK Sodex Alım Heyeti programı 70 ülkeden misafirleri ağırlıyor

16’ıncısı düzenlenen ISK Sodex İstanbul Fuarı’nın İSİB tarafından organize edilen Alım Heyeti programı 70 ülkeden gelen 300’e yakın yabancı iş adamının katılımı ile başladı.

ISK Sodex Alım Heyeti programı 70 ülkeden misafirleri ağırlıyor
Yayınlama: 25.10.2023
4
A+
A-

16’ıncısı düzenlenen ISK Sodex İstanbul Fuarı’nın İSİB tarafından organize edilen Alım Heyeti programı 70 ülkeden gelen 300’e yakın yabancı iş adamının katılımı ile başladı. Türk İklimlendirme Sektörünü oluşturan firmaların temsilcileri üç gün boyunca yabancı iş adamları ile bir araya gelerek ürünlerinin ticarileşmesi ve ihracata dönüşmesi konusunda çalışacak.  

24 Ekim Salı günü yapılan Alım Heyeti programının açılış törenine İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, İSİB Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile ilgili sektör temsilcileri katıldı. 

Sektörün gelişimi ile ilgili açıklamalarda bulunan İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, İSİB’in kurulduğu günden bu yana sektörü ve onu oluşturan alt sektörleri ile birlikte ihracatta sürekli büyüme vizyonu ile emin adımlarla ilerlediğini belirterek, “2022’i yılını sektör olarak 6,7 milyar dolarlık ihracat büyüklüğü ile kapattıktan sonra bu yılı da hedef olarak koyduğumuz 7,2 milyarlık ihracat büyüklüğü ile tamamlayacağımızı öngörüyoruz. Bununla birlikte yüzde 91’lik ihracatın ithalatı karşılama oranı ile Ülkemizin dışa bağımlılığını ortadan kaldırma misyonuna odaklı bir şekilde destek oluyoruz” dedi. 

Şanal, iklim değişiklikleri ile beraber sektörün enerji verimliliği yüksek, doğayı ve insanı koruyan cihazların üretimi ile iklim ve havaya yönelik pek çok kritik görev üstlendiğini belirterek, sorumlu bir sektör olarak tüm Dünya için çalıştıklarını ifade etti.


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.