İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Kemeraltı esnafına İngilizce eğitimi

İzmir Büyükşehir Belediyesi şehrin tarihi değerlerinden Kemeraltı’nı dünya vitrinine çıkaracak ve turizm potansiyelini geliştirecek çalışmalarını sürdürüyor. Çarşının altyapısı baştan sona yenilenirken esnafa da mesleki İngilizce eğitimi veriliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Kemeraltı esnafına İngilizce eğitimi
Yayınlama: 26.10.2023
0
A+
A-

Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı altyapısı ve görüntüsüyle baştan sona yenileyerek ayağa kaldırmak için çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bölgeyi turistler için cazip hale getirecek yeni bir proje başlattı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin ile birlikte çarşıya yaptığı gezi sırasında esnaftan gelen talepler değerlendirilerek hemen harekete geçildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Kemeraltı esnafı için mesleki İngilizce eğitimi başlattı. Eğitimlere esnafın ilgisi büyük oldu.

“Esnafımız İngilizce öğrenmeye hevesli”

Kursların 29 Temmuz’dan bu yana devam ettiğini belirten Meslek Fabrikası Şube Müdürü Zeki Kapı, “Haftanın üç günü 19.00 – 21.00 saatleri arasında 18 esnafımızla başladığımız kurslar çok verimli geçiyor. İlk kuru tamamlayanlar şimdi ikinci kura devam ediyor. Esnafımız İngilizce öğrenmeye hevesli ve görüyoruz ki tüm seviyeleri de alacaklar. Başkanımız Tunç Soyer Kemeraltı’na çok değer veriyor ve bu bölgeyi 24 saat yaşayan bir çekim merkezi yapmak istiyor. Esnafımız da çarşıya gelen turistlerle en iyi şekilde iletişim kurmak için bir irade ortaya koydu. Biz de esnafımızın mesleki İngilizce eğitimine katkı sağlıyoruz.” dedi.

“Kemeraltı esnafının bir şekilde kendini yenilemesi gerekiyordu”

İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin ise, “Tunç Başkanımızın Kemeraltı sevdasıyla birlikte altyapı çalışmalarına girdik. Orada ciddi bir yatırım yapılıyor ancak üst yapıda da olumlu değişimler var. Kemeraltı esnafının bir şekilde kendini yenilemesi gerekiyordu. Bununla ilgili projeler geliştirdiğimizde esnafın İngilizce öğrenmesi gerektiğini söyledik. Meslek Fabrikası ile birlikte bu konuda fedakarlık gösteriyoruz. Her aradığımızda Meslek Fabrikası bize kapılarını açtı. Biz de esnafımıza kursu alacakları odamızı verdik.” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Kemeraltı esnafına İngilizce eğitimi


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.