Kayseri’de 6’ncı Kitap Fuarı rüzgarı

Büyükşehir belediyesinin Dünya Ticaret Merkezi’nde altıncısına ev sahipliği yaptığı Kayseri Kitap Fuarı, kitapseverler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Kayseri’de 6’ncı Kitap Fuarı rüzgarı
Yayınlama: 15.10.2023
4
A+
A-

Kapaklıkaya: “Büyükşehir belediyesi, insanın kurumuş ruhlarını, kitapla suluyor”

Eğitimci-yazar Alişan Kapaklıkaya, büyükşehir belediyesinin yapmış olduğu bu etkinliğin çok önemli olduğunu adeta kurumuş insan ruhlarını kitapla suladıklarını kaydederek, “Kitap fuarları toprağa yağan yağmur gibi. Büyükşehir belediyesnin yapmış olduğu bu etkinlik ile insanın kurumuş ruhlarını, kitapla suluyor. Ruhlara kitap ekilen bilgiler yarın huzur, neşe, başarı ve mutluluk olarak, yeşerecektir. Katkısı olan, emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Tazeoğlu: “Kayseri kitap fıarı her zaman ki gibi çok görkemli''

Kayserili okurlarıyla buluştukları için çok mutlu olduğunu ifade eden Kahraman Tazeoğlu, “ Kayseri Kitap Fuarı her zaman ki gibi çok görkemli. Harika, kalabalık. Okuyan Kayseri, okuyan Kayserililer burada olmak benim için çok güzel.” dedi.

“Depremzedelere yaptıkları yardımlar için de çok çok teşekkür ediyorum”

Bir de burada olmanın daha farklı bir anlamı olduğunu dile getiren Tazeoğlu, yaklaşık 7 aydır deprem bölgesinde insanlara yardım ettiklerini ifade ederek, “Orada başka şehirlerden belediyeler bizim insanlara dağıtmamız için yardımlar yolluyor. Onların başında da Kayseri Büyükşehir Belediyesi geliyor. Bu vesileyle de büyükşehir belediyesine depremzedelere yaptıkları yardımlar için çok çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Genç: “Türkiye’de iz bırakan, kitap fuarlarından bir tanesidir Kayseri”

Yazar Nurullah Genç ise, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi kitap fuarı organizasyonu hemen hemen her yıl programlarımız uyarsa katıldığımız bir organizasyon. Bir defa bile buradan ayrılırken ya tüh şöyle olsaydı demedim. Türkiye’de iz bırakan, kitap fuarlarından bir tanesidir Kayseri. Kayseri’yi şu açıdan da çok seviyorum. Gelişimiz, gidişimiz zor olmuyor. Burada her şey detaylı bir şekilde düşünüldüğü için sıkıntı olmuyor. 2 saattir kitap imzalıyorum. Kardeşlerimiz burada sırada kuyrukta bekliyorlar. İlime, irfana her faaliyet mukaddestir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmeti çok güzel”

Tarih öğretmeni olan Oktay Fakıoğlu ise  “ Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmeti çok güzel. Teşekkür ediyoruz. İnsanımızın okumaya ihtiyacı var. Sizler de buna vesile oluyorsunuz. Yürekten teşekkür ediyorum. Yürek dolusu sevgiler. Çok faydalı olduğuna inanıyoruz. Öğrencilerimiz gelecek, vatandaşlarımız gelecek. Kitapla buluşacaklar. Türkiye böyle büyüyüp, gelişecek.” dedi.

“Atmosferi çok güzel en başında”

Kayseri’de böyle bir fuar çok güzel diyen Nilüfer Yücel,  Kayseri Kitap Fuarı’nın atmosferi çok güzel olduğunu kaydetti.

Seda Nur Polat ise “ Kitap Fuarı çok güzel. Nurullah Genç ile bir araya geldik. Kitaplarını imzalattık. Çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Gülümser Karaoğlan ise şöyle konuştu:

“Bu sene altıncısı düzenlenen kitap fuarına bizlerde Kayseri Kadın Kooperatifleri olarak katıldık. Kitap fuarı dolu dolu geçiyor. Birçok yazarımız burada. Bu senede geçen sene olduğu gibi çok kabalalık. Çok memnunuz. Bu kitap fuarıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi stantlarımızı açmamız için imkan sundu.  Biz de 22 kooperatif olarak burada stantlarımıza açtık. Büyükşehir Belediyesi’ne, Kayseri Valiliği’ne bu anlamda çok teşekkür ediyoruz.”


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.