Koleksiyon Mobilya, Milli Teknoloji Akademisi’nin paydaşları arasında yerini aldı

Koleksiyon Mobilya, sektör çalışanları ile üniversite öğrencilerini bir araya getirerek, öğrencilerin en güncel bilgileri sektör profesyonellerinden öğrendiği, üniversite-sanayi iş birliğini verimli ve etkili bir noktaya taşımayı hedefleyen program olarak öne çıkan Sektör Kampüste programıyla geleceğin mühendislerine yön vermeye yardımcı oldu.

Koleksiyon Mobilya, Milli Teknoloji Akademisi’nin paydaşları arasında yerini aldı
Yayınlama: 01.03.2024
0
A+
A-

Türkiye'nin teknolojik yetkinliğini geliştirmek amacıyla hayata geçirilen Milli Teknoloji Akademisi’nin Sektör Kampüste programı kapsamında Koleksiyon Mobilya, 2023-2024 güz döneminde Pamukkale ve Hasan Kalyoncu Üniversiteleri’nde seçmeli Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 dersini vererek geleceğin mühendislerine yön vermeye yardımcı oldu. Koleksiyon Mobilya, sosyal sorumluluk projeleriyle eğitim, çevre ve sosyal adalet gibi konularda aktif rol alarak, toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik çalışmalarda etkin bir şekilde yer almaya devam etmeyi hedefliyor.

Projeyi değerlendiren Koleksiyon Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Erdoğan Bozkurt, “Proje kapsamında 60'a yakın Endüstri Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisine Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 dersini bir dönem boyunca vererek deneyimlerimizi aktardık. Koleksiyon olarak genç yeteneklerin yetişmesine destek oluyoruz. YÖK ve Sanayi Bakanlığı iş birliği protokolünün yenilenmesi takvimine bağlı olarak 2023-2024 Bahar döneminde de aynı ders başka üniversitelerde vermeyi hedefliyoruz. Firmamızın benimsediği çevreye duyarlı üretim ve iş süreçlerini sürdürülebilir bir gelecek için aktarmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.