MDR hizmeti MSP’lerin siber güvenliğini hızlandırıyor

Bütünleşik siber güvenlik alanında küresel bir lider olan WatchGuard Technologies, MSP’lere yönelik artan müşteri talebini karşılamak ve MDR’yi daha fazla erişilebilir duruma getirmek amacıyla 7/24 siber güvenlik hizmeti sağlayan WatchGuard MDR’yi duyurdu.

MDR hizmeti MSP’lerin siber güvenliğini hızlandırıyor
Yayınlama: 26.10.2023
3
A+
A-

Yapay zeka tarafından desteklenen yeni hizmet, siber güvenlik uzmanlarından oluşan seçkin bir ekip tarafından yönetiliyor. Geleneksel bir güvenlik operasyon merkezi (SOC) altyapısına, gelişmiş teknolojilere veya güvenlik uzmanlarına yatırım gerektirmeyen bu hizmet, MSP'lerin karşılaştığı siber güvenlik uzmanı yetersizliğini ve finansman baskısını ortadan kaldırıyor.

Son derece özelleştirilebilir ve ölçeklenebilir olan yeni MDR hizmeti, WatchGuard'ın Bütünleşik Güvenlik Platformu mimarisini daha da güçlendirerek, MSP'lerin müşterileri için sağlam ve kapsamlı güvenlik teklifleri oluşturmalarını sağlayan WatchGuard EDR, EPDR ve Gelişmiş EPDR'nin üzerinde gelişmiş tehdit algılama ve müdahale kabiliyeti sağlıyor. Yeni MDR; WatchGuard'ın otomatik Zero-Trust uygulama hizmeti, Tehdit Avlama Hizmeti; gelişmiş güvenlik analitiği, tehdit istihbaratı ve tehditleri 7/24 izleyen, tespit eden ve yanıtlayan yetenekli siber güvenlik analistlerinden oluşan özel bir ekibin desteğiyle birlikte sunuluyor.

“WatchGuard MDR, tüm süreci inanılmaz derecede basit hale getirdi”

WatchGuard’ın yeni çözümü ile MDR’nin sınır tanımayan potansiyelinden zahmetsizce yararlandıklarını belirten ZTek Solutions Başkanı Raul Zayas, “Müşterilere katma değerli hizmet sunmamızı sağlayan MSP, işimize etkili bir şekilde süper güç kattı. Modern bir SOC oluşturma yükümüzü ortadan kaldıran WatchGuard MDR, gelişen siber tehditlere karşı esnek bir savunma sağlamak için müşterilerimizin en çok ihtiyaç duyduğu, sektör lideri siber uzmanlar tarafından desteklenen birinci sınıf, kapsamlı siber güvenlik becerimizi hızlandırdı. WatchGuard, aynı zamanda çağın ilerisinde kalmamızı sağlamak için Bütünleşik Güvenlik Platformu mimarisi sayesinde tüm bu süreci inanılmaz derecede basit hale getirdi.” ifadelerini kullandı.


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.