Rus insansız hava araçları Slavuta şehrine saldırdı

DEREN KOCAMANOĞLU-25.10.2023-HİBYA- Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rus insansız hava araçlarının dün gece Khmelnitskyi bölgesindeki Slavuta şehrine saldırdığını bildirdi.

Rus insansız hava araçları Slavuta şehrine saldırdı
Yayınlama: 25.10.2023
0
A+
A-

Zelenski, insansız hava araçlarını düşürdüklerini fakat parçalarının pencereleri, kapıları ve çatıları paramparça ettiğini belirterek, “İki düzine sakin zarar gördü. Gerekli yardımı aldılar. Ancak Khmelnytskyi Nükleer Santrali, bu Rus insansız hava aracı saldırısının en olası hedefiydi. Çarpma dalgası aynı zamanda tesislerin camlarını da kırdı.” dedi.

Bir nükleer enerji tesisinin yakınındaki bu saldırının, tüm ortaklarının Ukrayna’nın hava savunmasını güçlendirmenin önemini ve Rusya’nın küresel yaptırımları atlatmanın yollarını bulduğu zaman ortaya çıkan tehlikeleri bir kez daha hatırlattığını ifade eden Zelenski, şunları kaydetti:

“Rus teröristlerin savaş uçaklarında kullandıkları bileşenlerin çoğu, Batılı şirketler de dahil olmak üzere çeşitli yabancı şirketlerden geliyor. Yaptırımların etkinliğinin pratikte terörizme karşı savunma anlamına gelmesinin nedeni budur.”


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.