Şehit askerin hatırası ailesine teslim edildi

Şehit Binbaşı Zafer Kılıç’ın annesine aldığı kol saatini çalan şahıslar yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ İl Emniyet Müdürü Adnan Karayel’in kol saatini şehit Kılıç’ın annesine ulaştırdığını bildirdi.

Şehit askerin hatırası ailesine teslim edildi
Yayınlama: 25.10.2023
1
A+
A-

Bakan Yerlikaya, Binbaşı Zafer Kılıç’ın 15 yıl önce Kuzey Irak’ta vatan uğruna şehit olduğunu hatırlatarak, “Geride birçok hatıra bırakarak. Ondan geriye kalan bir hatıra da biricik annesine hediyesi olan bir kol saatiydi. Şehriban annemiz için o saat, en büyük hazinelerden bile daha değerliydi. Çünkü evladından emanetti.  Elazığ’da yaşanan hırsızlık olayında maalesef o kol saati de çalındı.” dedi.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nün hem hırsızların hem de o kol saatinin peşine düştüğünü, 312 saatlik güvenlik kamerası kayıtlarını incelediğini ve hırsızları yakaladığını belirten Bakan Yerlikaya, şunları kaydetti:

“Elazığ İl Emniyet Müdürümüz şehidimizin hediyesini Şehriban annemize ulaştırdı. Şehitlerimizin geride kalan aileleri de, onların hatıraları da bizlere emanet. Elazığ İl Emniyetimizi tebrik ediyorum. Şehriban annemiz ve Ahmet babamızın ellerinden öpüyorum. Tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum. Makamları ali olsun.”


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.