Son bir haftada 33 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı’nın faaliyetlerine ilişkin olarak haftalık basın bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Son bir haftada 33 terörist etkisiz hale getirildi
Yayınlama: 26.10.2023
0
A+
A-

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, gerçekleştirdiği toplantıda Bakanlık olarak Cumhuriyetin 100’üncü yılının coşkusunu Türk milletiyle birlikte birçok etkinlikle kutladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Milli Savunma Bakanlığının tüm birlik ve kurumları devletimizin bekası, ülkemizin savunma ve güvenliği için gerekli her türlü tedbiri almaya, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında daha büyük daha güçlü bir Türkiye için kendisine tevdi edilen tüm görevleri azim ve kararlılıkla yerine getirmeye devam etmektedir.”

Son bir haftada 33 terörist etkisiz hale getirildi

Aktürk, Başta PKK/KCK/PYD-YPG, DEAŞ ve FETÖ olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı yurt içinde ve sınır ötesinde kesintisiz bir şekilde ve başarıyla icra edilen operasyonlarla Irak ve Suriye’nin kuzeyi dahil son bir haftada 33 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Hudutlardan geçmeye çalışan 550 şahıs yakalandı

Hudutlardan son bir haftada yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 550 şahsın yakalandığı bilgisini paylaşan Aktürk, “ Bu şahıslardan 7’si FETÖ terör örgütü mensubudur. 3.339 şahıs ise hududu geçemeden engellenmiştir. Böylece yıl içerisinde hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışırken yakalananların sayısı 10 bin 413’e yükselmiştir.” dedi.

“Gazze için 9 uçakla 213 ton yardım malzemesini Mısır’a ulaştırdık”

Aktürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleriyle Gazze için hazırlanan insani yardım malzemelerinin sevkine devam ettiklerini dile getirerek, “Son olarak 23, 24 ve 25 Ekim’de beş adet A400M ve bir adet C-130 uçağımız ile yardım malzemeleri Mısır’a nakledilmiştir. Böylece bugüne kadar 9 uçakla toplam 213 ton gıda, battaniye ve tıbbi yardım malzemesi bölgeye ulaştırılmıştır.” ifadelerini kullandı.


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.