Stoltenberg: “Rusya’dan kuvvetlerini tamamen topraklarınızdan çekmesini istiyoruz”

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Moldova Başbakanı Dorin Recean ve Cape Verde Başbakanı Ulisses Correia e Silva ile görüşme gerçekleştirdi.

Stoltenberg: “Rusya’dan kuvvetlerini tamamen topraklarınızdan çekmesini istiyoruz”
Yayınlama: 26.10.2023
0
A+
A-

“Rusya'dan kuvvetlerini tamamen topraklarınızdan çekmesini istiyoruz.” açıklamasını yapan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Moldova Başbakanı Recean ile görüşmesine ilişkin şunları söyledi:

“Değerli ortağımız Moldova'nın Başbakanı Dorin Recean ile buluşmak güzel oldu. #NATO olarak egemenliğinize ve toprak bütünlüğünüze tam destek veriyoruz ve Rusya'dan kuvvetlerini tamamen topraklarınızdan çekmesini istiyoruz. NATO'nun desteğine her zaman güvenebilirsiniz.”

Cabo Verde ile ilişkileri daha da güçlendirmeyi dört gözle beklediğini ifade eden Stoltenberg, “Cabo Verde Başbakanı Ulisses Correia e Silva ile harika bir buluşma. NATO ve Cabo Verde, aynı değerleri paylaşıyor ve kurallara dayalı uluslararası düzene derin bir bağlılığa sahiptir. Yıllardır yakın işbirliği yapmaktayız ve ilişkimizi daha da güçlendirmeyi dört gözle bekliyorum.” ifadesini kullandı.


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.