Süleymaniye Milletevi’ndeki kurslarda kadınlar meslek öğreniyor

ŞANLIURFA- 26.10.2023 – HİBYA – Haliliye Belediyesi Süleymaniye Milletevi’nde kuaför ve dikiş-nakış kurslarıyla kadınlar meslek öğrenirken, okuma-yazma kursunda da eğitim alıyor.

Süleymaniye Milletevi’ndeki kurslarda kadınlar meslek öğreniyor
Yayınlama: 26.10.2023
1
A+
A-

Bünyesindeki milletevleri ve kadın destek merkezleri ile kadınlara yönelik meslek edindirme ve hobi kurslarını hizmete sunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, kadınlara hem meslek öğrenecekleri hem de zaman geçirecekleri yeni yaşam alanları sunuyor. Ahmet Yesevi, Süleymaniye ve Sırrın Milletevinde el sanatları, dikiş nakış, kuaför ve okuma yazma kurslarına katılan kadınlara, usta öğreticiler tarafından teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği bu kurslara çocuklarıyla katılan anneler ise çocuklarını kreşe bırakmanın rahatlığını yaşıyor. Kreş hizmetinin sunulduğu Milletevlerinde; anneler kurslardan aldıkları eğitimlerle meslek öğrenirken, çocukları da akranlarıyla eğlenceli zaman geçirmenin keyfini yaşıyor.

Öte yandan; Ahmet Yesevi, Süleymaniye ve Sırrın Milletevindeki kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere ise Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika takdim ediliyor.

 

Süleymaniye Milletevi’ndeki kurslarda kadınlar meslek öğreniyor


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.