Toroslar’da Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi

MERSİN-26.10.2023-HİBYA- Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını coşkuyla kutlamayı sürdüren Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, Cumhuriyet Yürüyüşü düzenledi.

Toroslar’da Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi
Yayınlama: 26.10.2023
1
A+
A-

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen yürüyüşte binlerce kişi; ellerinde meşale ve Türk bayraklarıyla, marşlarla tüm dünyaya emsal olmuş birlik ve beraberliğini tek yürek olarak gösterdi.

Yürüyüşe; MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal, MHP Mersin İl Başkanı Serdar Soydan, Ülkü Ocakları Toroslar İlçe Başkanı Yunus Emre Tugay, il ve ilçe teşkilat yöneticileri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve 7’den 70’e binlerce vatandaş katıldı.

Başkan Yılmaz, hemşehrileriyle birlikte kol kola yürüdü

“100. Yılda 100 Meşale” temalı yapılan Cumhuriyet Yürüyüşü,  yoğun ilgi gördü. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, gençlerle ve binlerce hemşehrisi ile birlikte el ele, kol kola yürüdü.

Yunus Emre Kültür Merkezi önünde başlayan ve Toroslar Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan yürüyüş ile Toroslar’ın sokak ve caddeleri, meşaleler ve Türk bayraklarıyla donandı.

Gençler, yürüyüş esnasında dev Türk bayrağı da açarak ve slogan atarak, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden hiç ayrılmayacaklarının ve Türkiye Yüzyılı’na yürüdüklerinin mesajını verdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından söz alan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, ellerinde Türk Bayraklarıyla yürüyüşe katılan tüm hemşehrilerine teşekkür ederek, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Çocukları ve gençleri çok sevdiklerini ifade eden Başkan Yılmaz; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkemizi, milletimizi kurtaran, alın teri akıtan, kan veren, can veren tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun. 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetimizi Atatürk liderliğinde kurduk. 29 Ekim 2023’te Cumhuriyetimizin 100. yılını tamamlıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” dedi.


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.