Türk ekonomisine 1 milyar $ kaynak

Yapı Kredi, yaklaşık 1 milyar dolar tutarında DPR (Diversified Payment Rights) işlemi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Türk ekonomisine 1 milyar $ kaynak
Yayınlama: 16.10.2023
2
A+
A-

Banka, DPR programı altında 5 ile 8 yıl vadeli, 8 yatırımcının katılımı ile 889.4 milyon dolar ve 100 milyon euro tutarında fonlama işlemini hayata geçirdiğini açıkladı. Açıklamada, “Bu işlemlerden sağlanan fon ile Yapı Kredi, ülkemiz ekonomisine yaklaşık 1 milyar dolar katkı sağlayarak desteğini sürdürdü. Kaynağın yaklaşık 310 milyon dolarlık kısmı sürdürülebilir temalı olurken, 203 milyon dolarlık kısmı Uluslararası Finans Kuruluşları ve sürdürülebilir fonlardan temin edildi” denildi.

Türkiye ekonomisine katkı sağlamak adına çalıştıklarını dile getiren Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, 2023 yılında da uluslararası işlemler ile kaynakların çeşitlendirilmesine odaklandıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Yılın ilk yarısında, depremden etkilenen illerdeki müşterilerimizin dış ticaret işlemlerinde kullandırılmak üzere 580 milyon dolar tutarındaki ilk sosyal sendikasyon kredisi anlaşmamızı imzalamış ardından da 500 milyon dolar tutarındaki ilk sürdürülebilir eurobond ihracımızı gerçekleştirmiştik. Son olarak gerçekleştirdiğimiz DPR işlemleri, dünyada belirsizliğin arttığı ve her anlamda maliyetlerin yükseldiği bu ortamda, kaynakların çeşitlendirilmesi ve sürdürülebilirlik ekseninde kaynak yaratmaya yönelik yoğun çabamızın bir sonucu olarak tamamlandı.”

1 milyar dolar, gazetehaberi, KAYNAK, Türk ekonomisi
SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.