Tuzla Belediyesi Çizgi Roman Okulu, çocukların hayal gücünü sergiye taşıdı

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi (TUZGEM) ve Bilgi Evleri işi birliğinde düzenlenen Çizgi Roman Okulu’nun 4’üncü geleneksel sergisi açıldı. Çizgi Roman Okulu’nda öğrendikleri ile kitap çıkaran 7 gencin imza töreni de yaptığı sergi, 15 Ekim’e kadar açık olacak.

Tuzla Belediyesi Çizgi Roman Okulu, çocukların hayal gücünü sergiye taşıdı
Yayınlama: 14.10.2023
20
A+
A-

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın göreve gelir gelmez Tuzla’nın birçok mahallesinde hayata geçirdiği Gençlik Merkezleri ve Bilgi Evleri her yaştan Tuzlalıya hizmet vermeye devam ediyor. Gençlik Merkezleri ve Bilgi Evlerinde eğitim gören çocuklar, çizgi roman okulunda öğrendiklerini resmederek ortaya çıkan eserleri Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezi’nde sergiledi. Bu sene 4’üncüsü düzenlenen sergide çocuklar, yıl boyu yaptıkları eserleri kitaplaştırarak sergiyi ziyarete gelenler için imzaladılar. Öğrencilerden, Sare Davet, Mihrimah Özmen, Esmanur Demir, Esin Tombuş, Zafer Aydın, Ömer Faruk Algan ve Şeref Kurtarıcı’nın kitaplarının yer aldığı sergi 15 Ekim’e kadar ziyarete açık olacak.

Tuzla Belediyesi Çizgi Roman Okulu, çocukların hayal gücünü sergiye taşıdı

“Geldiğime hiç pişman değilim, iyi ki gelmişim”

Mihrimah’tan Hikayeler adlı kitabın yazarı 11 yaşındaki Mihrimah Özmen, “Bir yıldan beri burada eğitim görüyorum. Çıkarttığım kitap ile ilgili de öncelikle hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Eğitimlerin, sadece çizgi roman değil de tüm derslerime çok katkısı olduğunu söyleyebilirim. Arkadaşlarım da bana destek oluyor, yaptığım her şey de benden daha çok seviniyorlardı. Bu kursu açan Tuzla Belediyesi başta olmak üzere hocalarım ve aileme çok teşekkür ediyorum. Geldiğime hiç pişman değilim, iyi ki gelmişim” dedi.

“Sevdiklerime imzalı kitaplarımı veriyorum”

Okulun öğrencisi 9 yaşındaki Sare Davet ise “Çizgi Roman Okulu’na gidiyorum, okulda yazılar yazıp, resimler çiziyorum. Buradaki pratiklerim ve değerli hocalarım ve ailemin desteği ile bir kitap çıkarttım. Şimdi de sevdiklerime imzalı kitaplarımı veriyorum” diye konuştu.

“Çizgi romanımı geçen yıl Tuzla Çizgi Roman Okulu’nda yaptım”

11’nci sınıf öğrencisi Esin Tombuş da “Bu çizgi romanımı geçen yıl Tuzla Çizgi Roman Okulu’nda yaptım. Taslağımı çıkarttıktan sonra hocalarımın yardımıyla daha geçerli bir esere dönüştürdüm. Buradan hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Tuzla Belediyesi Çizgi Roman Okulu, çocukların hayal gücünü sergiye taşıdı


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.