Viop gün ortası

Yurt dışı piyasalarda bugün ABD vadelileri ve Avrupa endekslerinde satıcılı seyirler hakim. Asya piyasaları günü karışık seyirlerde tamamladı.

Viop gün ortası
Yayınlama: 26.10.2023
4
A+
A-

BIST – 30 Yakın Vade

Yurt dışı piyasalarda bugün ABD vadelileri ve Avrupa endekslerinde satıcılı seyirler hakim. Asya piyasaları günü karışık seyirlerde tamamladı. Ekim vadeli endeks sözleşmesinde ise yüksek volatilite devam etmekte olup, jeopolitik gelişmeler ve TCMB’nin saat 14:00’da açıklayacağı faiz kararı piyasalarda takip ediliyor. Dün endekse bağlı devre kesicilerin çalıştığı ve sert satıcılı seyirlerin izlendiği sözleşmede bugün tepki yükselişleri izleniyor. Günün ilk yarısında volatilitenin yüksek seyrettiği sözleşmede, günün geri kalanında 7.820 seviyesi üzerinde kalındığı sürece yukarıda 7.975 – 8.053 ve 8.190 seviyeleri direnç noktaları olarak izlenebilir. Aşağı tarafta ise 7.820 altındaki kalıcı fiyat hareketlerinde gün içi görülen dip seviye olan 7.660 ve devamında 7.550 seviyeleri gündeme gelebilir.

Dolar/TL Yakın Vade

Jeopolitik gelişmeler gündemde kalmaya devam ediyor. Bugün içinde bu konuya dair haber akışları izlenebilir. İçeride gündem TCMB’nin faiz kararı olarak görülmektedir. TCMB için bu ayki toplantısında da faiz artış beklentisi bulunuyor. Kararın sonucu ve karar metnindeki detaylar, piyasaların seyrinde etkili olabilir. Yurt dışında ise ABD verileri ve Avrupa Merkez Bankasının faiz kararı izlenecek. Ekim vadeli Dolar/TL sözleşmesi bugün 28,2334-28,2976 TL bölgesinde izleniyor. Dolar/TL spot kuru saat 13:10 itibariyle 28,15’li seviyelerde bulunuyor. Dolar endeksi 106,74 puan civarında işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım


SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.