Yavaş: “OSTİM’li Üreticiler Ankara’mızın ve Ülkemizin Gururu”

OSTİM’de sanayicilere seslenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “OSTİM Teknik Üniversitesi güzel bir örnek. OSTİM’li iş insanları üreten insanlar, hem bireysel olarak hem kurumsal olarak gerçekten Ankara’mızın ve ülkemizin gururu. Onlara destek olmakta bizim boynumuzun borcu.” dedi.

Yavaş: “OSTİM’li Üreticiler Ankara’mızın ve Ülkemizin Gururu”
Yayınlama: 25.01.2024
1
A+
A-

Ankara Kent Konseyi tarafından düzenlenen OSTİM Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı, OSTİM OSB Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, OSİAD Başkanı Süleyman Ekinci, OSTİM’li sanayici, akademisyen, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Yavaş: “OSTİM’li Üreticiler Ankara’mızın ve Ülkemizin Gururu”

“Yerel yönetimler yanımızda durmazsa başarı elde edilemez”

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, belediye başkanlarını ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. OSTİM’de kısmen yerel yönetim hizmeti sunduklarını dile getiren Aydın, “Sürekli belediyelerimizle etkileşim halindeyiz. Hem Yenimahalle Belediyemizden hem Ankara Büyükşehir Belediyemizden bölgemize hizmet alıyoruz. Bu bizim için çok kıymetli.” dedi.

OSTİM’de üretim, istihdam ve ihracatın gerçekleştirildiğini ifade eden Aydın, “Ülkemize katma değer üretiyor, vergi ödüyoruz. Ülkemizin ve bölgemizin kalkınmasına katkı sağladığımızı düşünüyoruz. OSTİM’in kurulmasıyla birlikte Ankara’nın sanayileşme süreci başladı. Aselsan, TUSAŞ, FNSS gibi kurumlarından Ankara’da konumlanması sebebiyle Ankara’da ciddi bir nitelikli sanayi ekosistemi oluşmuş. Türkiye’nin ihtiyacı olan çok nitelikli ürünler bölgemizde üretiliyor.” bilgisini aktardı.

Yerel yönetimlerin OSTİM’de yapılan üretimlere katkısına değinen Başkan Aydın, “Yerel yönetimler bizim yanımızda durmazsa, onlar da bizimle beraber bu yarışın içinde olmazlarsa bu başarı elde edilemez. Dolayısıyla biz gerek Yenimahalle Belediyemizden, Ankara Büyükşehir Belediyemizden taleplerimiz büyük ölçüde karşılanıyor. Bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden ve gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı, üretime ve sanayiye bakışlarından dolayı hem Yenimahalle Belediye Başkanımıza hem de Büyükşehir Belediye Başkanımıza OSTİM’li sanayiciler adına yürekten teşekkür ediyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Yavaş: “OSTİM’li Üreticiler Ankara’mızın ve Ülkemizin Gururu”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara’daki OSB’lerin büyük çoğunluğunun OSTİM’den doğduğunu bunun da Ankara’ya bir kazanç olduğunu vurguladı. Yaşar, OSTİM’in daha çok üretmesi ve istihdam sağlayarak Ankara’ya daha fazla katkı sağlaması için çaba sarf ettikleri mesajını verdi.

Yavaş: “OSTİM’li Üreticiler Ankara’mızın ve Ülkemizin Gururu”

“OSTİM’li iş insanlarına destek olmak boynumuzun borcu”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, OSB’lerle iş birliği protokolü yaptıklarını anlattı. Yavaş, “Tüm OSB’lere destek olmaya devam ediyoruz. Bizden talep edilen ne varsa destek veriyoruz. İş birliği içerisinde çalışıyoruz. Kariyer merkezimiz var. 300 bine yakın özgeçmiş var. Bunlar sanayicilerin erişimine açık. İstediğiniz personeli davet edebiliyorsunuz.” dedi.

OSTİM’le ilgili düşüncelerini paylaşan Yavaş, “OSTİM Teknik Üniversitesi güzel bir örnek. OSTİM’li iş insanları üreten insanlar, hem bireysel olarak hem kurumsal olarak gerçekten Ankara’mızın ve ülkemizin gururu. Onlara destek olmakta bizim boynumuzun borcu.” ifadelerini kullandı.

Yavaş: “OSTİM’li Üreticiler Ankara’mızın ve Ülkemizin Gururu”

Yavaş: “OSTİM’li Üreticiler Ankara’mızın ve Ülkemizin Gururu”

 

Kaynak: SANAYİ HABER AJANSI

SAVUNMA GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.